winscp_kayitli_sifreleri_bulma

WinSCP Yani Windows Secure CoPy popüler olarak kullanılan ücretsiz FTP , SFTP ve SSH ile bağlantıların yapıltığı güvenilir bir programdır.WinSCP diğer ftp programları gibi (Örn. FileZilla) sizin kayıt ettiğiniz bilgileri açık bir şekilde bilgisayarınızda tutmaz, çünkü bu güvenilir bir yöntem değildir. Mesela sadece FileZilla programındaki kayıtlı bütün bilgileri çalmak için yapılan virüsler mevcut. Diyelim bilgisayarınıza format atıcaksınız veya putty ile bağlanmak için root şifresinine ihtiyacınız var ve o şifrede sadece WinSCP kayıtlarında duruyor bu durum çok can sıkıcı bir durum.Şimdi gelelim WinSCP şifrelerini bulmaya.WinSCP şifreleri ilk başta Windows registry’de tutar sizin bunu ayarlardan girip INI file olarak değiştirmeniz lazım.

İlk başta direkt WinSCP yi açtığımızda bu ekran ile karşılaşıyoruz.Bu ekrandan Advanced options’u açmamız gerekiyor.

winscp_kayitli_sifreleri_bulma_resimli_anlatim_1

Daha sonra sol yan kısımdan preferences sekmesine ve sonra preferences butonuna tıklamanız gerekiyor.

winscp_kayitli_sifreleri_bulma_resimli_anlatim_2

Açılan preferences sayfasnıda eğer sizde INI file işaretli ise hiç bir işlem yapmayınız ama degil ise INI file’yi seçip programı kapatıp açınız.

winscp_kayitli_sifreleri_bulma_resimli_anlatim_3

Şimdi WinSCP bütün kayıtlı şifrelerinizi ini dosyasında tutuyor ini dosyasının “C:\Program Files\WinSCP” klasöründedir bunu buradan alıp direkt c’diskinin root’una attıktan sonra “C:\WinSCP.ini” şekilnde çalıştığından emin olunuz. Aayni yere winscppwd.exe dosyasını atınız bununda “C:\winscppwd.exe” şeklinde çalıştığından emin olunuz. Windows tuşu ve r tuşuna basarak cmd’yi açınız. Açıtıktan sonra “cd\” yazarak c’nin root’una gidiniz.

winscp_kayitli_sifreleri_bulma_resimli_anlatim_cmd_1

 

Daha sonra aşağıdaki kodu yazıp enter’e bastığınızda bütün şifreleri görebilirsiniz.

winscp_kayitli_sifreleri_bulma_resimli_anlatim_cmd_2

 

 winscppwd "C:\WinSCP.ini"

 

Winscppwd.exe indir

“WinSCP Kayıtlı şifreleri bulma [Resimli Anlatım]” için bir yanıt

  1. nsenyuz dedi ki:

    teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*