Telefonda çözmek için uğraştığım bir diğer konuyu daha aktarayım. Samsung Galaxy S duvar kağıdı ölçülerini bir türlü tutturamadım. Resimlerde bozulma olmadan arka plana nasıl aktarabiliyoruz diye de epeydir bakınıyordum internette. Nitekim telefon sürekli olarak attığım resmin sadece belirli bir kısmını (%30 40 gibi bir oran) kesip arkaya yapıştırmama izin veriyordu. Bir de resim kalitesi çok bozuluyordu.

Nasıl yapıldığını yazayım adım adım;

1) Öncelikle resimlerin en boy oranına bakalım
Ekranın boyu 480 x 800 piksel. Dolayısıyla kaç ekran kullanıyorsanız 480 değerini o ekran sayıyısla katllamanız gerek.

örn: 3 ekran kullanıyorsanız 480×2 veya 480×3 yapabilirsiniz. Bu da hazırlamanız gereken duvar kağıdının 960×800 veya 1440×800 boyda olmasına yol açacak.

2) Herhangi bir editör program (Photoshop vs.) yardımıyla 960 x 800 (ben 3 ekran kullanıyorum ve bunu boyu tercih ettim) boyunda dilediğiniz arka plan resmini ayarlayın.

3) Telefonu USB üzerinden bağladığınızda DCIM / Camera klasörü altına bu hazırladığınız duvar kağıdını (veya kağıtlarını) Windows üzerinden doğrudan kopyalayın (KIES’e filan gerek yok) veya herhangi başka bir yere de atabilirsiniz.

4) Ana ekranınızdayken duvar kağıdı yapmak üzere sol alttaki tuşa basın. Galeriden az önce yüklediğiniz resimlerden istediğinizi seçin

5) Ekrana turuncu bir çerçeve gelcek. Baş ve işaret parmağınızla bu çerçevenin alt ve üst sınırlarına dokunarak çerçeveyi resminiz oranında genişletin.

6) Son olarak yaptığınız şeyleri kaydedip duvar kağıdı ataması işlemini yaptırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*