Facebook’ta kim gerçek arkadaşınız, kim değil öğrenmek mümkün. Tek ihtiyacınız bu basit bir araç. Bence Her Pc’de olmalı.

Hani sizinde kesin vardır facebook’unu dondurup sonra aktifleştirip girip bakıp sonra gene dondurup çıkıp giden manyak spesifik akıllı arkadaşlarınız kesin vardır kesin en güzeli bunları görebiliyorsunuz bende var 2-3 tane bakıp bakıp gülüyorum neyse deşifre etmiyim kendilerini :) Profil Silindi ya da Gizlendi şekilnde gösteriyor oda ya sizi sildi yada profilini kapattı gibi algılayabilirsiniz.Ayrıca göndemiş oldugunuz bekleyen istekleride görebilirsiniz.
Bir Greasemonkey uygulaması olan Unfriend Finder’i Firefox, Chrome, Safari ve Opera üzerinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak dağıtılan Unfriend Finder‘in Türkçedahil 45 dil desteği bulunmakta. Ayrıca birçok farklı dil çevirisi sürüyor. Unfriend Finder yüklendikten sonra Facebook sayfanıza ufak eklentiler getirerek size yardımcı oluyor. Unfriend Finder yüklendikten sonra tek yapmanız gereken Facebook sayfasını bir kez yeniden yüklemeniz. Karşınızda script’in ilk mesajını göreceksiniz. Bu noktadan sonra Unfriend Finder sizin arkadaş listenizi inceleyecek ve birkaç gün sonrasında sizi arkadaşlıktan çıkartan olursa size haber verecek.Fakat burada önemli bir nokta var. Unfriend Finder geriye dönük çalışmıyor. Yani daha önceden arkadaşınız olan ve bu script’i kullanmaya başlamadan önce sizi arkadaşlıktan silenleri görmeniz mümkün değil zaten böyle birşey olamaz :)

Tek bir geliştiricinin hazırladığı bu script Facebook’taki en önemli sorunlardan birine derman olma iddiasıyla yola çıkmış durumda ama sizin için ne kadar faydalı olacağını ancak deneyip görebilirsiniz. Mac versiyonu varmı orasını bilmiyorum denemedim ama çalışır sanırsam çünkü tarayıcıya yüklüyorsunuz. Bu arda *kindirik çakma facebooktaki fake uygulamalar ile alakası yoktur bunuda söyliyim :)

İndir: Unfriend Finder

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*