Facebook sizin arkadaşlarınız arasından sizin en çok iletişimde bulunduğunuz veya gönderisini beğendiğiniz veya mesajlaştınız arkadaşları sizin haber kaynağınıza daha çok gösteriyor digerlerini ise daha az veya hiç gösteriyor. Bu yazımızda Jacob Mulligan isimli yazılımcının keşfi ile Facebook’taki en yakın arkadaşlarınızı görebiliceksiniz.

Facebook’un kullanıcıların ana sayfalarını oluşturmak için kullandığı formül bilinmiyor. Bunun yanında sosyal ağın en çok etkileşim içerisine girdiğiniz kullanıcıları gösterdiği bir uygulaması da yok. Ancak görebiliyorsunuz.

Zaten facebook bunları profil sayfanızda gösteriyormuş. Jacob Mulligan’ise bunların id’lerini size isim olarak gösteriyor. Öncelikle belirtelim sonuçların %100 doğru olduğuna dair bir kanıt yok ve sıralamanın en üstünde eğer Facebook’ta çok aktif değilseniz genelde en çok mesajlaştınız kişiler beliriyor.

    • Profil sayfanızda herhangi bir yere sağ klik yaparak ‘Sayfa kaynağını görüntüle’ye tıklayın.
    • Açılan sayfada CTRL + F yaparak şu terimi aratın: OrderedFriendsListInitialData
  • Terimin altındaki numara dizisinin tamamını kopyalayarak Jacob Mulligan’ın blogunda yer alan kutuya yapıştırın ve ‘Go’ düğmesine basın.

Kutunun altında çıkan isimler Mulligan’ın teorisine göre Facebook’ta en çok etkileşime girdiğiniz arkadaşlarınız. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu sonuçların doğru olduğuna dair hiç bir kanıt yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*